Terra InfoPaper | CANNA CZ
TERRA

Terra InfoPaper

TERRA InfoPaperChcete se dozvědět více o CANNA TERRA? V tomto informačním listu Vám vysvětlíme vše, co chcete vědět o pěstování rostlin v substrátu. Pěstování v substrátu je obecně nejjednodušší způsob pěstování.

Ke stažení
Substráty, základní info

Substráty, základní info

Ne všechny pěstební směsi jsou použitelné při pěstování plodin v krátkých cyklech. Tři nejdůležitější faktory, které by se měly posuzovat, jsou struktura, předhnojení a kyselost. Dobré předhnojení a kyselost jsou naprosto nezbytné pro úspěšnou sklizeň. Pěstební směs, minerální plsť (rockwool) a kokos jsou tři nejdůležitější pěstební substráty pro rychle rostoucí rostliny. Velká výhoda pěstební směsi je to, že jde o médium, se kterým se dá snadno pracovat.

Obsah substrátů

Obsah substrátů

Složení pěstební směsi určuje, kolik vody a vzduchu se dostane ke kořenům. Vzduch je důležitý pro zásobování kořenů kyslíkem a také pro mikroorganismy v kořenovém systému.

Rozdílné typy rašeliny

Rozdílné typy rašeliny

Existuje celá řada typů a kvality vrchní rašeliny. Vlastnosti rašeliny závisí mimo jiné na hloubce, ze které je těžena, způsob těžby a klimatické podmínky oblasti. Když se podíváme na jednotlivé vrsty rašeliny odshora dolů, najdeme následující typy:

CANNA TERRA živiny a substráty

CANNA TERRA živiny a substráty

Od doby, kdy byly uvedeny na trh, CANNA Terra Vega a CANNA Terra Flores se staly nejpoužívanějšími hnojivy pro pěstební směsi na pěstování rychle rostoucích rostlin v krátkých cyklech.

Použití substrátů

Použití substrátů

Rašelina je přirozeně poměrně kyselá (pH 3,5 až 4,5), takže na zvýšení pH se přidává vápenec. Zeminy vždy obsahují vápenec. Množství vápence, které tedy musí být přidáváno, závisí na složení rašeliny. Například zahradní rašelina vždycky vyžaduje více vápence než rašelinný humus, aby se pH zvýšilo.