Proč si vybrat produkty BIOCANNA?

BIOCANNA hnojiva jsou 100% organická a speciálně vyvinuta pro pěstování v půdě. Produkty pěstované s BIOCANNA hnojivy lze nazvat jako organické, za předpokladu, že jsou pěstovány organicky a v souladu s mezinárodními pravidly. CANNA chrání výrobní proces od surové produkce po finální výrobek, takže máte zaručený nejlepší výsledek.

BIOCANNA živiny jsou na rostlinné bázi a neobsahují žádné živočišné zbytkové produkty. Hlavní výhodou je to, že složení produktu je mnohem lépe naladěno na potřeby rostliny. Další výhodou je, že produkt nemůže obsahovat žádné zvířecí patogenní organismy, jako jsou viry chřipky (ptačí chřipky, například), které mohou být škodlivé pro zdraví člověka.

Quality proves itself!

Historie ekologického pěstování

Zemědělství začalo před 12000 lety, na konci doby ledové. Zvyšující se teplota klimatu umožnila lidem začít pěstovat plodiny a zůstat na stejném místě na delší dobu. To nám umožnilo konečně se odpoutat od nebezpečného životního stylu lovení a sbírání. Tím vznikly první civilizace (Sýrie, Mexiko a Čína).

Lidé si samozřejmě uvědomili, že by rostliny lépe rostly, kdyby se zemina smíchala s nějakým hnojivem, ale příčinu nikdo neznal. Zpětně nikdo nevěděl nic o vyživovacích prvcích.

Byl to Justus von Liebig, kdo ukázal v roce 1838 díky experimentálnímu pokusu vztah mezi vyživovacími prvky a růstem rostliny. To nakonec vedlo ke vzniku hnojiva; skutečné revoluci v pěstování. Použití a práce NPK prvků měla různý úspěch. Dusík (N) se získával z kamenouhelného dehtu. Fosfor (P) se získával z kostí. Draslík (K) se těžil jako surový materiál v dolech v Chile a v Indii.

Co je ekologické zemědělství?

Objevení hnojiva obrovsky přispělo ku prospěchu lidí. Naneštěstí jsou zde však i nevýhody moderního pěstování jako je zhoršení kvality zeminy a prostředí. Nespokojenost s těmito problémy vedla za poslední století k dvěma novým činnostem: ekologické zemědělství a biodynamické pěstování.

Cílem ekologického pěstování je produkovat dlouhodobě fungující způsob pěstování v harmonii s přírodou. Pro uskutečnění a udržení takového typu pěstování je ekologické zemědělství založeno na třech základních principech:

  1. Bez použití chemických pesticidů
  2. Bez použití umělých hnojiv
  3. Zaměření na širokou biodiverzitu

Díky realizaci těchto pravidel vytváří okolí přírodního růstu dobrou strukturu a zdravou mikroflóru. Tyto principy jsou podporovány u všech BIOCANNA produktů. To často bohužel neplatí pro všechny takřečené bio produkty. Tyto produkty jsou většinou biologické pouze z části, zatímco produkty BIOCANNA jsou 100% přírodní.

Biologické: organické

Hnojiva rostlinného nebo zvířecího původu se nazývají přírodní hnojiva. Výhoda přírodních hnojiv oproti syntetickým je ta, že přinášejí do půdy organický materiál, který vylepšuje složení zeminy. To je lepší pro okolní prostředí, díky menšímu vyplavování minerálů a díky vylepšenému vstřebávání vody.

Zdravá půda s okamžitě vstřebatelnými a vázanými minerály si při ekologickém pěstování zaslouží spoustu pozornosti a je úzce spojena s třemi principy, na kterých je ekologické pěstování založeno. I přesto mohou organická hnojiva stále obsahovat zvířecí látky – něco, čemu uvědomělý ekologický pěstitel určitě nedává přednost.

BIOCANNA produkty jsou rostlinného typu a neobsahují žádné zvířecí zbytkové produkty. Hlavní výhodou je, že složení výrobku je mnohem lépe vyladěno pro potřeby rostlin. Další výhodou je, že výrobek nemůže obsahovat žádné zvířecí patogenní organismy, jako je virus chřipky (například drůbeží škůdce), který může být škodlivý pro zdraví člověka.