Proč pěstovat s BIOCANNA | CANNA CZ

Proč pěstovat s BIOCANNA

Užívejte si zdravou úrodu a starosti s měřením parametrů živného roztoku hoďte za hlavu. Organická hnojiva BIOCANNA pomáhají pěstitelům k úrodě s bohatou vůní a chutí, ať jde o indoor či outdoor pěstování.

100% rostlinné složení

Hnojiva a doplňky BIOCANNA jsme vyvinuli a vyrábíme z čistě rostlinných surovin – odpovídají i veganským kritériím. Jsou certifikovaná pro ekologické zemědělství a tím pádem vhodná pro pěstování bio plodin. Oproti živočišným organickým hnojivům (jako jsou slepičince, nebo hnůj) zde nehrozí kontaminace viry a jinými zvířecími patogeny.

Lepší vůně a chuť úrody

Vysoká kvalita je nedílnou součástí hodnot společnosti CANNA. Proto nám samozřejmě záleží i na kvalitě úrody, kterou s produkty BIOCANNA získáte. Naše výzkumy ukazují, že organická hnojiva přispívají k vyššímu obsahu vonných látek a cukrů ve výsledné sklizni. Užívejte si i vy kvalitu s BIOCANNA!

Bez starosti o pH a EC

Produkty BIOCANNA vás mohou zbavit starostí o pH při zalévání. Pokud použijete naše speciální substráty, nebo pěstujete v půdě s vyrovnaným pH, nemusíte už pH řešit. PH živného roztoku se samo upraví po přidání hnojiv (to platí pro většinu kohoutkové vody, není-li extrémně měkká, nebo tvrdá).

Stejně tak nemusíte řešit koncentraci roztoku měřením EC. Naše bio hnojiva obsahují prvky především v organických vazbách, které se v substrátu postupně rozkládají a zásobují rostliny. Nejde tedy o minerální hnojiva, kde obsah rozpuštěných solí určuje hodnotu EC.

Zdravá půda

Organická hnojiva BIOCANNA jsou speciálně vyvinutá pro ekologické pěstování v půdních substrátech a venku v půdě. Jejich používáním dodáváte rostlinám potřebné živiny i další organické složky. Tím podporujete mikrobiologické prostředí v půdě, zlepšujete její strukturu a pomáháte redukovat odplavování živin.

Historie ekologického pěstování

Zemědělství začalo před 12000 lety, na konci doby ledové. Zvyšující se teplota klimatu umožnila lidem začít pěstovat plodiny a zůstat na stejném místě na delší dobu. To nám umožnilo konečně se odpoutat od nebezpečného životního stylu lovení a sbírání. Tím vznikly první civilizace (Sýrie, Mexiko a Čína).

Lidé si samozřejmě uvědomili, že by rostliny lépe rostly, kdyby se zemina smíchala s nějakým hnojivem, ale příčinu nikdo neznal. Zpětně nikdo nevěděl nic o vyživovacích prvcích.

Byl to Justus von Liebig, kdo ukázal v roce 1838 díky experimentálnímu pokusu vztah mezi vyživovacími prvky a růstem rostliny. To nakonec vedlo ke vzniku hnojiva; skutečné revoluci v pěstování. Použití a práce NPK prvků měla různý úspěch. Dusík (N) se získával z kamenouhelného dehtu. Fosfor (P) se získával z kostí. Draslík (K) se těžil jako surový materiál v dolech v Chile a v Indii.

Co je ekologické zemědělství?

Objevení hnojiva obrovsky přispělo ku prospěchu lidí. Naneštěstí jsou zde však i nevýhody moderního pěstování jako je zhoršení kvality zeminy a prostředí. Nespokojenost s těmito problémy vedla za poslední století k dvěma novým činnostem: ekologické zemědělství a biodynamické pěstování.

Cílem ekologického pěstování je produkovat dlouhodobě fungující způsob pěstování v harmonii s přírodou. Pro uskutečnění a udržení takového typu pěstování je ekologické zemědělství založeno na třech základních principech:

  1. Bez použití chemických pesticidů
  2. Bez použití umělých hnojiv
  3. Zaměření na širokou biodiverzitu

Díky realizaci těchto pravidel vytváří okolí přírodního růstu dobrou strukturu a zdravou mikroflóru. Tyto principy jsou podporovány u všech BIOCANNA produktů. To často bohužel neplatí pro všechny takřečené bio produkty. Tyto produkty jsou většinou biologické pouze z části, zatímco produkty BIOCANNA jsou 100% přírodní.

Biologické: organické

Hnojiva rostlinného nebo zvířecího původu se nazývají přírodní hnojiva. Výhoda přírodních hnojiv oproti syntetickým je ta, že přinášejí do půdy organický materiál, který vylepšuje složení zeminy. To je lepší pro okolní prostředí, díky menšímu vyplavování minerálů a díky vylepšenému vstřebávání vody.

Zdravá půda s okamžitě vstřebatelnými a vázanými minerály si při ekologickém pěstování zaslouží spoustu pozornosti a je úzce spojena s třemi principy, na kterých je ekologické pěstování založeno. I přesto mohou organická hnojiva stále obsahovat zvířecí látky – něco, čemu uvědomělý ekologický pěstitel určitě nedává přednost.

BIOCANNA produkty jsou rostlinného typu a neobsahují žádné zvířecí zbytkové produkty. Hlavní výhodou je, že složení výrobku je mnohem lépe vyladěno pro potřeby rostlin. Další výhodou je, že výrobek nemůže obsahovat žádné zvířecí patogenní organismy, jako je virus chřipky (například drůbeží škůdce), který může být škodlivý pro zdraví člověka.