Je nejvyšší čas se připravovat na letošní sezónu na zahradě, balkónu či ve skleníku. Tady najdete několik vychytaných tipů pro jednoduché outdoor pěstování a bezproblémovou cestu k luxusní bio úrodě.

Ať už pěstujete rajčata, chilli nebo třeba oblíbené rostliny technického konopí s vysokým obsahem CBD, tohle jsou základní rady, které vám pomohou vyhnout se problémům, ušetřit čas a radovat se z kvalitní sklizně:

Se sázením nespěchejte!

Kdy můžu začít sázet? Tohle je nejčastější otázka v diskuzních fórech už od konce února. Nedočkavci sází semena už v březnu za okno a pak se diví, že mají neduživé rostliny, které v případě konopí začnou předčasně nakvétat, protože dny jsou ještě příliš krátké. Rajčata se zbytečně vytahují za světlem a chybí jim vitalita.

Na druhou stranu třeba chilli je vhodné sázet už v tuto dobu, ale je potřeba rostlinám přisvítit zářivkami nebo jiným pěstebním osvětlením. Sazeničky se vyvíjí relativně pomalu a je potřeba mít v květnu už připravené vitální rostlinky.

Buďte trpěliví. Pokud nemáte možnost sazeničky předpěstovat pod umělým osvětlením, sázejte na začátku května za oknem a ven dávejte rostliny až v druhé půlce května po tzv. "zmrzlých mužích". Ono to někdy vypadá, že už v dubnu přišlo léto, ale květnové ranní mrazíky pak umí mladé sazenice škaredě potrápit.

Pokud máte to štěstí, že vám je k dispozici skleník či foliovník, neváhejte jej využít alespoň pro předpěstování rostlin v menších květináčích. A pokud se bavíme o vyšších nadmořských výškách českých vysočin a hor, tak tam raději pěstujte ve skleníku celou sezónu.

Kvalitní substrát a organická výživa úplně jednoduše

Mnoho pěstitelů dlouze spekuluje nad ideálními hnojivy pro outdoor pěstování, míchá si vlastní receptury substrátu a kvasí banánové slupky v konvi. Jiní se raději noří do vůní slepičího trusu a jiného hnoje.

Nic proti hnoji, je to skvělá věc pro obohacení půdy, ale do práce už taky pár let nejezdíme na koni. Rozumějte, dá se to řešit moderně a hlavně velmi chytře. Substráty a organická hnojiva BIOCANNA strčí hnůj a slepičince do kapsy. Hned si řekneme proč.

Bezstarostné pěstování

Míchání vlastního substrátu z různých ingrediencí může být sranda, ale taky je celkem snadné něco pokazit. Naši výzkumníci tuhle práci udělali za vás a nebudete asi pochybovat, že s mnohem odbornějším přístupem. Substrát, hnojiva i aditiva BIOCANNA jsou velmi pečlivě vyladěné pro vzájemnou harmonii a zbaví vás většiny starostí s různými deficity, přehnojením a odumírajícími listy.

Pokud použijete běžnou kohoutkovou vodu (případně jinou středně tvrdou vodu s určitým obsahem minerálů, tzn její EC je kolem 0,4) nemusíte řešit pH ani EC a víte, že věci jsou v pohodě. Organický substrát má vysokou vyrovnávací kapacitu a hnojiva BIOCANNA upraví pH vody na vyhovující hodnoty. Rostliny jsou proto spokojené a zdravé až do sklizně.

Všechno můžete ještě "naboostovat" bio verzí našeho populárního CANNA BOOSTu a podpořit kořeny Bio Rhizotonicem. Rostlinky se vám za to bohatě odvděčí.

Image
Vychytejte letošní outdoor s BIOCANNOU

Živá půda

Hnojiva BIOCANNA můžeme vlastně brát jako takový tekutý kompost, ale přesně vyladěný pro potřeby rostlin v dané fázi růstu či kvetení. Stejně jako jiná přírodní hnojiva, tekutá hnojiva BIOCANNA dodávají kromě živin i organické substance, protože jsou vyrobená speciálními metodami čistě z rostlin. V substrátu se tak vytváří prostředí s bohatou půdní mikroflórou, která se stará o zpřístupnění živin kořenům.

Skvělé je ti to, že organická hnojiva se vyplavují z půdy a substrátu mnohem pomaleji, než syntetické a minerální látky. Takže i když vydatně prší, rostliny nebudou strádat.

Zdravá a voňavá bio úroda

Hnojiva a aditiva BIOCANNA jsme vyvinuli a vyrábíme z čistě rostlinných surovin – odpovídají i veganským kritériím. Jsou certifikovaná pro ekologické zemědělství a tím pádem vlastně pěstujete bio plodiny (pokud to nepokazíte nějakým chemickým postřikem).

Organické pěstování vytváří rostlinám přirozené prostředí a neomezuje živiny jen na nezbytné prvky. V kořenové zóně díky bakteriím vznikají komplexní organické sloučeniny, které rostlinám dodávají vitalitu a odolnost. Naše výzkumy ukázaly, že organická hnojiva přispívají k vyššímu obsahu aromatických látek a cukrů ve výsledné sklizni. To znamená lepší chuť a vůni!

Štítky :