Aqua InfoPaper | CANNA CZ
AQUA

Aqua InfoPaper

AQUA InfoPaperChcete se dozvědět více o CANNA AQUA? V tomto informačním listu Vám vysvětlíme vše, co chcete vědět o pěstování rostlin v recirkulačních systémech.

Ke stažení
Základy hydroponie

Základy hydroponie

Obliba hydroponického pěstování stále roste a je pravděpodobné, že tento trend bude pokračovat. Proč je hydroponie tak populární a jakto, že umožňuje dosáhnout znatelně lepší úrody než běžné pěstování v substrátech?

Recirkulační systémy

Recirkulační systémy

V recirkulačním systému drenážní voda neodtéká, ale je znovu použita. Existuje pár rozdílných druhů recirkulačních systémů: Nutrient Flow Technique (NFT), aeroponie, ebb and flood (odliv a příliv) a drip systém.

Použití recirkulačních systémů

Použití recirkulačních systémů

Pěstování bez půdních směsí nabízí pěstitelům obrovské výhody. Hlavním přínosem je vyšší míra kontroly, nižší spotřeba vody a nulový odpad ze substrátu (u systémů NFT). Nevýhodou ale je, že recirkulační systémy jsou náročnější na řízení.

Vše o EC a pH v řadě AQUA

Vše o EC a pH v řadě AQUA

V recirkulačních systémech hodnota pH může kolísat více, než v run-to-waste systémech. Totéž platí i pro hodnotu EC. Proto je důležité pravidelně kontrolovat hladiny EC a pH. Ale ... AQUA živiny jsou vyváženy tak, že upravovat pH nemusíte.

Pěstování v recirkulačních systémech

Pěstování v recirkulačních systémech

Existuje několik věcí, které musíte mít na paměti, když pěstujete v recirkulačním systému. Potřebujete dobrou kvalitu vody, správné složení živin a správnou teplotu ve vaší pěstírně.

AQUA substrát, živiny & přísady (additiva)

AQUA substrát, živiny & přísady (additiva)

Ne každý substrát je vhodný, pokud pěstujete v recirkulačním systému. Rovněž je zde důvod, proč jsou k dispozici speciální živiny pro tuto pěstební metodu.