Protože CANNA COCO je 100% organická látka, má relativně velkou kapacitu výměny kationů (CEC, Kation- Exchange Kapacity). To znamená, že substrát má schopnost zadržovat určité živiny, takže když rostlina živiny potřebuje, jsou pro ni dostupné.

Image
CANNA COCO products

Vzhledem ke specifickým vlastnostem v kombinaci s jedinečným vyrovnávacím procesem, je možné kombinovat růstové i květové živiny v jediné hnojící směsi. Jak pěstební médium, tak rostlina sama řídí, že jsou správné živiny uvolňovány ve správný čas. To znamená, že pěstitel se nemusí starat a hlídat přesný okamžik, kdy přejít od růstových hnojiv k hnojivům pro období květu.

Proč A&B?

CANNA COCO je dvousložkový substrát, a proto je na trhu verze A&B. To je velmi důležité, protože koncentrace a forma dodávaných živin reaguje společně v koncentrované formě. Tato interakce v koncetrované formě může způsobit usazeniny a nezvratné změny těchto specializovaných forem hnojiv.

 

CANNA COCO Plus versus COGr

Předně je třeba upozornit, že CANNA COCO Plus má mnohem jednodušší použití a je také dostupná v 50litrových pytlích, takže je vhodná pro pěstování v květináčích. Druhou výhodou CANNA COCO Plus je fakt, že je pro uživatele již navlhčená. Za třetí jsme rozvinuli živný roztok, který lze univerzálně použít jak pro období růstu, tak pro období květu. Ve zkratce se dá říci: Jednoduché použití je klíčové slovo pro COCO substrát.

Na druhé straně COGr je dostupný pouze ve formě plátů, které výborně sedí do truhlíků používaných při průmyslovém pěstování. Nejsou zvlhčené, takže neobsahují vlhkost potřebnou pro úspěšné vyživení. Místo toho jsou slisované, takže je jednoduché připravit si podle nich pěstovací prostory, neboť jsou také velmi lehké a přenositelné. Již dříve jsme zmínili kompletní řadu hnojiv pro COGr, díky které mohou pěstitelé rostliny přesně hnojit. Vzhledem k tomu není COGr tak jednoduché používat jako CANNA COCO, ale pokud je použit správně, také přinese v při sklizni své ovoce. Zkrátka se dá říci: CANNA COGr je vytvořena speciálně pro znalce!

Image
CANNA COGr Slabs

Dosáhněte maxima s COGr!

COGr se skládá se speciální směsi kokosových slupek, kokosových vláken a kokosového granulátu. Jednou z hlavních předností tohoto pěstebního média je jeho provzdušnění, takže se dá snadno udržovat. To vede k rychlejšímu rozvoji kořenů a tím lepší sklizni! COGr je slisovaný a vysušený substrát pro snazší manipulaci a skladování. Díky tomu je ideální pro náročné pěstitele.

Speciálně pro použití s COGr byla vyvinuta tři revoluční hnojiva:

1. COGr Buffer Agent
2. COGr Vega
3. COGr Flores

Tyto produkty připravují rostlině ideální prostředí pro kořenění, růst i květ. COGr může být opětovně použita až třikrát bez ztráty kvality. Produktová řada COGr je osvědčený systém, který se rychle stal v Holandsku v podstatě jedinou variantou pěstování na kokosových plátech. Srdcem systému je jsou slisované nehnojené pláty kokosu, které musí pěstitel předně zvlhčit speciálním COGr Buffering Agent. Poté je třeba hnojit určeným hnojivem COGr Vega v průběhu vegetační fáze a přejít na hnojivo COGr Flores v období květu. Tato hnojiva obsahují přidané huminové a fulvo kyseliny pro lepší příjem živin stejně jako silikon pro zvýšení odolnosti proti škůdcům a nemocem.

Image
CANNA COGr products

Pro pěstitele, kteří chtějí použít tyto pláty pro pěstování v květináčích, jsou pláty jednoduše běžně rozdrceny a poté jsou vysypány do květináčů. Každý plát obsahuje po rozmělnění 21 – 25 litrů kokosu. Litrové balení COGc Buffering Agent naředí až 500 litrů, jedna aplikace pro jednu sklizeň. S 2liltrovým balením CANNA COGr hnojiva (1 litr A a 1 litr B) připravíte až 250 litrů plně postačujícího hnojiva. Toto je univerzální množství pro tvrdou a měkkou vodu.

Jednou to poznáte...

Martin a Gerhardt jsou dva švýcarští pěstitelé, kteří se věnují pěstování od začátku devadesátých let. Od doby, kdy používají CANNA COCO substrát, už nechtějí do svého skleníku jiné pěstební médium. Před dvěma lety, kdy přešli od COCO k COGr, snadno dosahují až šesti sklizní za rok s jednou rukou za zády.

Navíc k tomu všemu mnoho profesionálních pěstitelů smekne klobouk, když vidí a ochutnají sklizeň Martina a Gerhardta. „Osobně si myslím, že hlavní výhodou COGr je možnost zvládnout hladce tři sklizně v řadě. V minulosti jsme používali pěstební směsi, ale to mi málem zničilo záda!“ COGr desky jsou lehké jak pírko a pevné, což usnadňuje jejich transport. „Trvá pouhou hodinu sklidit a vysadit 250 nových rostlinek. Gerhardt vystřihává staré rostliny, já jdu za ním a sázím nové řízky do prázdných děr.. Není třeba nosit nové pláty nebo těžké pytle substrátu. Jednodušší způsob neexistuje.“ Kromě uživatelského pohodlí a úspor nákladů přináší toto médium vynikající, lákavou kvalitu. Díky lehkosti kokosu je rozvoj kořenů extrémně rychlý. Je pozoruhodné, že rostliny vypěstované na COGr jsou odolnější proti vysokým teplotám. „Minulé léto šly teploty na několik týdnů až ke 38 °C a i přes to jsme měli vynikající sklizeň.“

Přísady

CANNA COCO umožňuje pěstiteli spočítat přesné množství hnojiv pro růstové i květové období rychle rostoucích rostlin. Další produkty CANNA, jako RHIZOTONIC (např. rozvoj kořenů, uvolnění stresu), CANNAZYM (zdravé prostředí pro kořeny), CANNABOOST a PK 13/14 (stimulace květu) poskytují dodatečnou podporu v průběhu různých stádií vývoje rostliny.

Při kombinování těchto produktů CANNA jsou rostliny optimálně směrovány k růstu i květu a zajišťuje se tak vysoká úroda.

Štítky :