Jak poznáte nevhodná hnojiva do kokosu? Čím jsou minerální hnojiva pro kokosové substráty specifická? Tento článek vám pomůže pochopit alchymii kvalitních hnojiv.

CANNA patří mezi průkopníky pěstování v kokosu a nabízí k tomu kompletní systém hnojiv, aditiv a substrátů. Mnoho hnojiv určených pro pěstování na jiných typech médií je obvykle rozděleno na fázi růstovou (Vega) a květovou (Flores), v případě kokosu tomu ale tak není. Nicméně, stále potřebujete dvě lahve - COCO A a B. Jak to tedy funguje?

Kokosové substráty samy o sobě obsahuje minimum živin. Zejména málo vápníku a ještě méně fosforu. Na druhé straně je v nich hodně draslíku ve srovnání s jinými pěstebními médii. Toto jsou ale pouze některé z živin, které vaše rostliny potřebují. V kokosových vláknech ale nejsou zdaleka přítomny všechny živiny ve správných množstvích, naopak – kokos je blízký inertním médiím.

Proto jsme v Canna Research vytvořily hnojiva do kokosu a k nim vysoce kvalitní substráty přesně tak, aby s nimi pěstitelé dosahovaly dokonalých výsledků. Je zřejmé, že při pěstování v kokosovém substrátu je potřeba dodat rostlině velké množství vápníku a fosforu a jen velmi málo draslíku. A to je přesně to, co řeší produktová řada živin CANNA COCO.

COCO A + COCO B

Množství vápníku a fosforu, které musí být přítomny v Coco živinách tak, aby odvedly svou práci správně, je poměrně vysoké. Pokud bychom takto koncentrované prvky dali dohromady do jedné láhve, budou spolu reagovat a vytvářet slizké usazeniny na dně lahve. Vaše rostliny ale stále potřebují oba prvky, a potřebují je ve velkém množství, i přes jejich vzájemný konflikt.

Zjistili jsme, že když tyto dva prvky od sebe oddělíme a následně promícháme s vodou v živné nádrži, žádný problém nenastane. A to je přesně důvod, proč je CANNA COCO rozdělena do dvou částí, na živiny známé jako COCO A a COCO B.

Image
Two bottles, one nutrient
Vlevo: COCO A. Vpravo: COCO B

K dispozici jsou dvě láhve, ale je to dohromady jedno hnojivo. Budete tedy potřebovat obě láhve (A+B), aby to fungovalo jako kompletní výživa pro vaše rostliny.

Najdete-li firmu, která nabízí hnojiva do kokosu pouze v jedné láhvi bez sraženin a usazenin, mělo by to pro vás být varováním. Tyto živiny nemůžou obsahovat dostatečně vysoké množství vápníku a fosforu současně: produkt bude pravděpodobně ošizen, nebo bude vyžadovat použití dalších ingrediencí, jako je CalMag nebo fosfor.

Skutečnost, že jsme živiny rozdělili do dvou složek, je důkazem toho, že CANNA Coco receptura je koncentrované hnojivo – jeho složky nemohou být obsaženy v jedné láhvi.

Pojďme se podívat, co by se stalo, kdyby byly všechny ingredience dohromady v jedné láhvi:

Image
Two bottles, one nutrient
COCO A + B smíchané
Usazeniny se neobjeví okamžitě; bude trvat nějaký čas, než se vytvoří.

Tipy pro míchání živného roztoku s CANNA COCO:

  • Chcete-li zabránit případnému vzniku usazenin v nádrži, vždy míchejte části A a B samostatně s odpovídajícím množstvím vody.
  • Nejdříve použijte COCO A, dobře promíchejte s vodou a teprve poté přidejte do roztoku COCO B, zabráníte tak vzniku usazenin.
  • Používejte vždy COCO A a B ve stejném množství podle dávkovacích tabulek.
  • Nejlepší výsledky dosáhnete společně se substrátem CANNA Coco Professional Plus.
Štítky :