Plíseň je také známá jako “padlí”, a jak se nemoc šíří, listy se stočí do klubíčka, odumřou a případně spadnou. Části mycelia, které obsahují spory houby, se objeví skrz průduchy rostliny. V dobrém světle může snadno být identifikována jako šedá nebo fialová plsť pokryvající zadní stranu listů.

O padlí

Co je to plíseň?
Pojem plíseň se týká skupiny fytopatogenních hub, které způsobují onemocnění u rostlin.
Co můžete vidět?
Obecně platí, že plíseň se nachází na horní straně listů, ale existují i výjimky. List vypadá, jako by byl poprášen práškem.
Co můžete udělat?
Udržujte vlhkost nízkou a pěstírnu v čistotě.

O práškové plísni

Prášková plíseň je také známá jako Oidium. Předtím, než se jakékoliv příznaky stanou viditelnými, na listech se začnou objevovat místa podobná puchýřům, která následují charakteristickým bílým práškem v místě, kde se tento puchýř nacházel. List vypadá, jako by byl poprášen práškem. Obecně se nachází na horní straně listu, ale existují výjimky. Jeden typ plísně roste jen na spodní straně listů, takže není žádným překvapením, že je často přehlížen. Nicméně, jak onemocnění pokročí, listy mohou být na konci zcela pokryty touto bílou vrstvou a může dokonce osidlovat pupeny, s následnými ztrátami ve velikosti a kvalitě úrody.

Image
Oidium and Mildew - Pests & Diseases

Jak předcházet nemoci?

Nejlepší ošetření proti těmto typům hub je prevence; poté, co se již objevily a vyvinuly, je velmi obtížné je odstranit, někdy dokonce i chemickými fungicidy. Snažte se zabránit sporám přicházejícím odjinud a kontaminaci vašich rostlin tím, že budete udržovat Vaši pěstírnu v čistotě. A to tak, že budete používat pouze čisté vybavení a mýt si ruce důkladně před vstupem do pěstírny. CANNACURE můžete postřikovat na rostlinu, abyste zabránili plísni.

Řešení pro kontrolu škůdce

Pravidelně kontrolujte starší listy, zda se na nich neobjevují žluté skvrny a nerostou na nich houby.

  • Kontrolujte starší listy pravidelně kvůli světle žlutému zabarvení a růstu hub.
  • Můžete odstranit podezřelé listy a ponechat je v uzavíratelné mrazící tašce spolu s vlhkým papírem a na teplém místě. Po dvou dnech můžete zkontrolovat listy pro plísně, případně pomocí lupy.
  • Odstraňte všechny kontaminované listy, ale také se ujistěte, že nemoc sami nerozšíříte. Ujistěte se, že si myjete ruce pravidelně, nejlépe s pomocí alkoholového roztoku.
  • Spalte všechny infikované materiály.
  • Použijte CANNACURE pro kontrolu této nemoci.
  • Nezapomeňte, že budete muset opakovat postřik několikrát.
Image
Oidium and Mildew - Pests & Diseases
Štítky :