Dvě lahve, jedna výživa | CANNA CZ
Two Bottles, One Nutrient

Dvě lahve, jedna výživa

CANNA nabízí kompletní systém pro pěstování v kokosu. Skládá se z kokosového média, a to buď jako volně sypaná výplň nebo ve formě desek, a z COCO živin, které jsou přímo uzpůsobeny přírodním živinám obsaženým v kokosovém médiu. Mnoho živin určených pro pěstování na jiných typech médií je obvykle rozděleno na fázi růstovou a květovou, v případě kokosu tomu ale tak není. Nicméně, stále potřebujete dvě lahve - COCO A a B.

Kokosové vlákno samo o sobě obsahuje málo vápníku a ještě méně fosforu; Na druhé straně udrží velké množství draslíku ve srovnání s jinými růstovými médii. Toto jsou pouze některé z živin, které Vaše rostliny potřebují. V kokosových vláknech však nejsou přítomny ve správných množstvích tak, aby vyhovovaly potřebám Vašich rostlin. Z tohoto důvodu CannaResearch vytvořilo kokosové živiny, které Canna doplnila o COCO médium přesně tak, jak rostliny potřebují. Je tedy zcela zřejmé, že při pěstování v kokosovém médiu, je potřeba dodat rostlině velké množství vápníku a fosforu a jen velmi málo draslíku. A to je přesně to, co obsahuje produktová řada živin CANNA Coco.

Množství vápníku a fosforu, které musí být přítomny v Coco živinách tak, aby odvedly svou práci správně, je poměrně vysoké. Pokud bychom takto koncentrované prvky dali dohromady do jedné láhve, pak budou vzájemně v rozporu, následkem toho mohou být slizké usazeniny na dně lahve. Vaše rostliny ale stále potřebují oba prvky, a potřebují je ve velkém množství, i přes jejich vzájemný konflikt.

COCO A a COCO B

Zjistili jsme, že když tyto dva prvky od sebe oddělíme a následně promícháme s vodou v živné nádrži, problém zmizí. Dalo by se říci, že nemohou žít spolu ani bez sebe. To je přesně důvod, proč je CANNA COCO rozdělena do dvou částí, na živiny známé jako COCO A a COCO B.

articles-twobottlesonenutrient_text_1
COCO A                 COCO B

K dispozici jsou dvě láhve, ale je to vlastně pouze jedno hnojivo. Budete tedy potřebovat obě láhve, aby pracovaly jako kompletní výživa pro Vaše rostliny. Najdete-li firmu, která nabízí Coco živiny pouze v jedné láhvi bez sraženin a usazenin, mělo by to pro Vás být varováním. Nyní víte, že tyto živiny nemůžou obsahovat dostatečně vysoké množství vápníku a fosforu současně: produkt bude pravděpodobně ošizen. Skutečnost, že jsme živiny rozdělili do těchto dvou lahví, je důkazem toho, že náš vzorec je silný natolik, aby živiny byly účinné, a proto nemohou být obsaženy v jedné láhvi.

Pojďme ilustrovat, co by se stalo, kdyby byly všechny ingredience dohromady v jedné láhvi:

articles-twobottlesonenutrient_text_2
COCO A + B smíchané
Usazeniny se neobjeví okamžitě; bude trvat nějaký čas, než se usadí.

Tipy:

  • Chcete-li zabránit případnému vzniku usazenin v živném nádrži, vždy míchejte části A a B samostatně v nádrži s velkým množstvím vody.
  • Roztok COCO A nejprve dobře promíchejte, a teprve poté přidejte do roztoku COCO B, pomocí čehož zabráníte vzniku usazenin.
  • Použijte COCO A a B ve stejném množství.
  • Rozhodnete-li se pěstovat na CANNA COCO, budete také potřebovat speciální COCO živiny. CANNA COCO A + B živiny Vám zajistí nejlepší výsledky v kombinaci s CANNA COCO médiem.
Rate this article: 
Zatím žádné hlasy